• Zbiórka nakrętek

Szkolny Konkurs „Zbieramy plastikowe nakrętki – pomagamy potrzebującym”

Od kilku lat nasza szkoła wraz z oddziałami przedszkolnymi organizuje zbiórkę plastikowych nakrętek pod hasłem "Zbieramy plastikowe nakrętki - pomagamy potrzebującym". Uczniowie, którzy zbiorą najwięcej nakrętek otrzymują nagrody. Nakrętki zostają przekazane Fundacji Kasperek, która niesie pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych i działa na rzecz dzieci z Domów Dziecka, Szkół Życia i rodzin ubogich. Siedziba fundacji znajduje się w Będzinie.     Zbiórkę koordynuje pani Małgorzata Krzystańska.

Uczniowie z klas I-VIII przynoszą nakrętki, które są przekazywane dla dzieci na rehabilitację. W ciągu trzech lat udało się nam zebrać i przekazać dzieciom 254.058 nakrętek.

Nakrętki zostały m.in. przekazane pięcioletniej Zuzi, która jest chora na EB  (Epidermolysis Bullosa). EB to podstępna choroba, na którą nie ma jeszcze lekarstwa.  Atakuje skórę (liczne, trudno gojące się pęcherze), a także narządy wewnętrzne.