• Rok szkolny 2019/2020

20.12.2019 r. - wizyta w Domu Dziecka im. Dominika Savio
          w Sarnowie

W okresie Świąt Bożego Narodzenia postanowiliśmy podzielić się z wychowankami domu dziecka. Pani Anna K. nawiązała współpracę z Domem Dziecka w Sarnowie i dowiedziała się jakie są potrzeby wychowanków. W szkole ogłosiliśmy zbiórkę: artykułów szkolnych oraz chemii gospodarczej. Wszystkie podarunki można było przynosić do pań: Anny. K., Adrianny S., Marty K. i Sylwii D. Odzew ze strony uczniów i przyjaciół szkoły był bardzo duży. Udało się zebrać dużo paczek. Po ich posegregowaniu, 20.12.2019 r. panie Anna K. i Sylwia D. udały się do domu dziecka, aby przed świętami obdarować jego podopiecznych. Miałyśmy okazję porozmawiać z panem dyrektorem Zenonem Piwko na temat rozszerzenia współpracy w przyszłości.

Sylwia Dębska

26.11.2019 - Przygotowujemy paczkę dla rodaków ze wschodu

U nas praca aż wre! Od rana pakujemy paczki dla rodaków ze wschodu. Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom, którzy włączyli się w tę akcję. Macie Państwo wielkie serca!. Dzisiaj paczki zostaną zawiezione do Miejskiej Biblioteki w Dąbrowie Górniczej, skąd transportem dostaną się do Polaków zza wschodnią granicą.

Halina Feledyk, Beata Kruk

7.11.2019- akcja Szkoła z Misją- "Zbieramto w szkole"

Zbieramy telefony komórkowe dzięki czemu możliwa jest dwojaka pomoc. Pomagamy środowisku, Znalezione obrazy dla zapytania telefon do recyklinguaby jak najmniej niebezpiecznych odpadów trafiało na wysypiska śmieci. Jednocześnie możemy pomagać sercańskim misjonarzom w Afryce czy Azji np. w budowie studni lub fundowaniu stypendiów szkolnych dzięki darowiznom od firm recyklingowych.

Halina Feledyk

21.10.2019 r - zakończona akcja zbierania kasztanów i żołędzi

Nasza szkoła wzięła udział w akcji zbierania kasztanów i żołędzi. W sumie zebraliśmy1028,9 kg: 533,6 kg kasztanów i 495,3 kg żołędzi. Dziesięć osób z naszej szkoły, które dostarczyło największą ilość kasztanów i żołędzi będzie uczestniczyć w uroczystym zakończeniu akcji, w Domku Wspólnoty Leśnej w Sławkowie, gdzie odbędą się konkursy przyrodnicze, a następnie wręczenie nagród i poczęstunek.

Osoby, które wezmą udział w wyjeździe do Sławkowa:

1. Julia Olszowy – kl. III (920 p.)
          2. Oliwier Morawski – kl. VI a ( 609 p.)
          3. Lena de Lorm – kl. III (278 p.)
          4. Olivier Bisiekirski – kl. VI b (192p.)
          5. Natalia Zelek – kl. V a ( 180p.)
          6. Maria Micuda – kl. VI b (145p.)
          7. Oliwier Żurek – kl. IV (105p.)
          8. Julia Kozicka – kl. VI b (95p.)
          9. Igor Guzy – kl. VI a ( 86p.)
          10. Klaudia Kaleta – kl. Vb (85p.)

W szkole będziemy gościć leśnika, który wygłosi prelekcję na temat ochrony środowiska naturalnego i rozda wszystkim uczestnikom dyplomy.

Dziękuję wszystkim za włączenie się w akcję, a przede wszystkim wolontariuszkom Zuzannie Olkuskiej i Julii Supernak z kl. VII za koordynowanie zbiórką.

Beata Kruk

Pomóżmy Dżekiemu !

W naszej szkole trwa akcja "Wirtualna Adopcja", w której naszym podopiecznym jest pies Dżeki. Wolontariuszki Zuzia O. i Julia S. zbierają do puszki pieniądze na utrzymanie Dżekiego w schronisku.

Wioletta Suchecka

Rok szkolny 2018/2019

Przedszkolaki i uczniowie po raz kolejny wzięli udział w ciekawej iniciatywie związanej ze Świętami Bożego Narodzenia. Była to III edycja ogólnopolskiej akcji "Serce za Odwagę" organizowanej przez Miejskie Przedszkole nr 2 w Płocku, Stowarzyszenie "Pro Patria - wolni Partioci" i Stowarzyszenie "Głos Bohatera". Przedszkolaki i uczniowie przygotowywali własnoręcznie wykonane kartki baożonarodzeniowe i pisali życzenia. Zostaną one przekazane przez organizatorów kombatantom. Akcję na terenie szkoły koordynowała pani Anna M. Klasa Va przygotowała 6 kartek z życzeniami.

Sylwia Dębska