• Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

•

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Dąbrowie Górniczej jest organizacją podlegającą Śląskiemu Oddziałowi TPD. Jest stowarzyszeniem działającym na rzecz dzieci i młodzieży. Pomaga młodym ludziom, udzielając się opiekuńczo, profilaktycznie, ale i wychowawczo. Integruje młode środowisko poprzez organizację imprez rekreacyjnych, kulturalnych i sportowych. Angażuje dzieci i młodzież w działania zupełnie zwykłe i codzienne, jak i te wymagające z ich strony inicjatywy oraz poświęcenia.

Nasza szkoła współpracuje z dąbrowskim oddziałem TPD od 1999 r.

• Dnia 11.12.2019 r. godzinach 10.00 - 13.00 w Nemo odbyło się  spotkanie mikołajkowe zorganizowane przez Zarząd TPD Dąbrowa Górnicza.  Podczas spotkania dzieci miały okazje obejrzeć występy uczniów z innych szkół, grały w kręgle, a od Mikołaja otrzymały słodkie upominki. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów, po jednym przedstawicielu z klasy.  Opiekę nad uczniami sprawowawły: opiekun Szkolnego Koła TPD p. Małgorzata Krzystańska i p. Marta Puchrowicz-Kasza.
          • Dnia 11.12.2017 r. po raz kolejny dziesięcioro uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w "Mikołajkach z TPD". Spotkanie odbywało się w Parku Wodnym "Nemo" w Dąbrowie Górniczej. O godzinie 11.00 odbyła się część oficjalna z występami uczniów z dąbrowskich szkół i wręczaniem paczek przez Mikołaja, a potem dzieciaki mogły pograć w kręgielni. Rywalizacja sprawiła im wiele przyjemności. Wszyscy uśmiechnięci wrócili do szkoły. Opiekę nad uczniami sprawowawły: opiekun Szkolnego Koła TPD p. Małgorzata Krzystańska i p. Sylwia Dębska.