• eTwinning

• PROJEKT e-TWINNING

eTwinning to społeczność szkół w Europie.

Rok szkolny 2021/2022

Społeczność eTwinning zrzesza setki tysięcy nauczycieli, którzy uczą się od siebie nawzajem, dzielą się praktykami i pomysłami, czyniąc eTwinning największą siecią społecznościową nauczycieli na świecie.

eTwinning oferuje platformę współpracy dla pracowników szkół (nauczycieli, dyrektorów szkół, bibliotekarzy, itp.) z jednego z krajów europejskich, które tutaj komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się i, mówiąc krótko, czują się i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie.

Nasza Szkoła reprezentowana przez Uczniów klas 7a, 7b, 8a i 8b i prowadzona przez Panią Martę Swadźbę (język angielski) oraz Panią Annę Hołek (geografia) aktywnie działa na platformie. We wrześniu założony został przez nas projekt dotyczący gatunków zagrożonych "Endangered species on Earth".

Projekt łączy w sobie zagadnienia z geografii i języka angielskiego, którym porozumiewamy się na platformie. Uczniowie wykonują przedstawione przed nimi zadania w całości w języku angielskim, pogłębiając tym samym znajomość tego języka.

Głównym założeniem naszego projektu jest przybliżenie tematyki zagrożonych gatunków, określenie przyczyn i skutków takiego zjawiska.

Pierwszy etap naszego projektu polegał na wymyśleniu logo projektu oraz przedstawieniu przez uczniów - naszej szkoły i uczestników projektu. Wybrany został projekt logo wykonany przez Mikołaja Wesołowskiego z klasy 7b. Obecnie na platformie eTwinnig trwają rozmowy nad wybraniem jednego logo spośród wszystkich nadesłanych, które będzie reprezentowało nasz międzynarodowy projekt.

Początkowo nad projektem pracowały z nami tylko szkoły z Dąbrowy Górniczej, obecnie projekt ma charakter międzynarodowy - współpracują z nami szkoły z Turcji i Chorwacji.

Będziemy na bieżąco informować o postępach naszych prac oraz wnioskach jakie wyciągamy. Poniżej prezentuje nazwiska uczniów biorących udział w projekcie oraz aktualną listę szkół.

Uczniowie:

Klasa 7a - Natalia Flak, Magdalena Michalik, Julia Tkaczewska, Aleks Wadas, Agata Zbrojkiewicz

Klasa 7b - Maksymilan Banasik-Biegański, Magdalena Gałka, Nadia Kępska, Mikołaj Wesołowski

Klasa 8a - Amelia Banasik, Dawid Kozub, Jowita Wieczorek

Klasa 8b - Emilia Cembrzyńska, Aleksander Jarczewski

Szkoły:

Malwina Braksator - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Górniczej, Dąbrowa Górnicza, Polska

Malwina Lubaszka - Szkoła Podstawowa nr 10 im. Kornela Makuszyńskiego w Dąbrowie Górniczej, Dąbrowa Górnicza, Polska

Alisa Ružić -OŠ Jakova Gotovca, Unešić, Chorwacja

Sebahat Özlü - Özel Akdeniz Başarı Koleji, Manavgat, Turcja

Marta Swadźba, Anna Hołek

Rok szkolny 2013/2014

W roku szkolnym 2013/14 klasa 4 wraz z nauczycielem języka angielskiego przystąpiła do projektu e-Twinning. Projekt ten ma na celu  łączenie i współpracę szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. W ciągu roku szkolnego uczniowie klasy 4 korespondowali drogą elektroniczną z uczniami z Indii, Wielkiej Brytanii oraz Hiszpanii. Klasa prowadziła również korespondencję pocztą standardową z uczniem z Anglii, uczniowie wysyłali swoje prace w języku angielskim oraz otrzymywali prace od ucznia  z Anglii.