• Konkursy organizowane przez szkołę

• Organizowane w szkole konkursy:

VI Diecezjalny Konkurs Muzyczny "Hej, kolęda, kolęda!" dla klas I szkół podstawowych

5 stycznia 2024 r. odbył się diecezjalny konkurs  muzyczny dla dzieci z klas pierwszych szkół podstawowych.  Nasza szkoła razem z Wydziałem Katechetycznym Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu jest współorganizatorem tego wydarzenia. W tegorocznych eliminacjach jury w składzie: ks. Michał Borda (przewodniczący), Beata Szczęsna (kierownik świetlicy) oraz Marta Swadźba (nauczyciel z naszej szkoły) wyłoniło zwycięzców i przyznało wyróżnienia.

Wyniki:

I miejsce: Laura Imiołek (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Wolbromiu)

II miejsce: Laura Wróblewska (Szkoła Podstawowa nr 8 w Jaworznie)

III miejsce: Leonard Kwiatkowski (Szkoła Podstawowa nr 39 w Sosnowcu)

Wyróżnienia: Piotr Kuc (Dąbrowa Górnicza), Karolina Szafruga (Dąbrowa Górnicza) i Zofia Mazur (Dąbrowa Górnicza).

Sprawozdanie z V Diecezjalnego Konkursu Muzycznego „Hej, kolęda, kolęda!”

Dnia 5 stycznia 2023 roku odbył się w Szkole Podstawowej nr 26 z oddziałami przedszkolnymi im. Marii Konopnickiej V Diecezjalny Konkurs Muzyczny „Hej, kolęda, kolęda”. Swoją obecnością zaszczycił nas ks. dr Michał Borda, Diecezjalny Wizytator Katechizacji, który pełnił także funkcję przewodniczącego Jury. Do konkursu przystąpiło sześcioro uczniów klas I ze szkół podstawowych w Dąbrowie Górniczej, Niegowonicach oraz Jaworznie. Przed zmaganiami konkursowymi, przybyli goście obejrzeli Jasełka przygotowane przez uczniów klas IV, VI i VIII naszej szkoły pod kierunkiem Pani Wicedyrektor Sylwii Dębskiej. Następnie dzieci biorące udział w konkursie zaprezentowały przygotowane kolędy i pastorałki. Komisja w składzie: ks. dr Michał Borda, Pan Dyrektor Józef Marzec oraz p. Anna Dąbek wyłonili zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła Antonina Pudzianowska ze Szkoły Podstawowej im. ks. Joniaka w Niegowonicach, która wykonała utwór „Za kominem świerszczyk spał”, drugie miejsce przypadło Alicji Kurp ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Jaworznie, która zaprezentowała kolędę „Cicha Noc”,  natomiast miejsce trzecie zajęła Nikola Rodek z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 4 w Dąbrowie Górniczej z pastorałką „Skrzypi wóz”.  Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia. Ks. dr Michał Borda oraz Pan Dyrektor Józef Marzec wręczyli wszystkim dzieciom dyplomy oraz nagrody książkowe, a także podziękowania dla nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Sprawozdanie z III Diecezjalnego Konkursu Muzycznego „Hej, kolęda, kolęda!”

III Konkurs Muzyczny Hej kolęda, kolęda odbył się 11 stycznia 2019r.  o godzinie 1100. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 26 z Oddziałami Przedszkolnymi im. Marii Konopnickiej w Dąbrowie Górniczej oraz Diecezja Sosnowiecka.  W  naszej szkole gościliśmy przedstawicieli 16 szkół, (po jednym uczestniku z każdej placówki - uczniowie klas I). Prezentacje uczestników oceniało 3 osobowe jury w skład którego wchodzili muzycy oraz siostra zakonna.

Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody:

I miejsce – Paulina K. Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Sarnowie,

II miejsce – Filip B. Szkoła Podstawowa w Kwaśniowie Dolnym,

III miejsce – Zofia K. Szkoła Podstawowa nr 3  w Dąbrowie Górniczej.

Nagrody wręczali dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu ks. dr Michał Borda, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 26 z Oddziałami Przedszkolnymi im. Marii Konopnickiej  mgr Józef Marzec oraz członkowie komisji konkursowej. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Wydział Katechetyczny Diecezji Sosnowieckiej.

Przed wręczeniem nagród dla uczestników konkursu i ich opiekunów wystawiono jasełka przygotowane przez uczniów klas IV a i IV b pod opieką nauczycielek języka polskiego, zabawne i zaskakujące niekiedy przedstawienie jasełkowe wzbogacone zostało przez chórek z klas V a, VI i VII, śpiewający kolędy. Jasełka przypomniały nam bożonarodzeniową atmosferę, którą potęgował spowijający wszystko wokół śnieg.  Nasz konkurs od trzech lat ma rangę konkursu diecezjalnego, jego historia jest znacznie dłuższa, jako konkurs miejski rozgrywany był przynajmniej dwanaście razy.

O szczegółach konkursu można przeczytać również na stronie współorganizatora: